DSC_0794

Jest przede wszystkim niezwykle wygodna, łatwa w utrzymaniu oraz przyjemna w użytkowaniu. Ubrania organiczne określa się jako rzeczy oddychające i naturalne. Najczęściej ducha mody organicznej wyrażają szale, chusty, bielizna, skarpety, które często są szyte z tych samych materiałów, co koce, ręczniki, obrusy, a nawet dywany i firany, oczywiście w innych proporcjach.

DSC_0798

To głównie rzeczy wykonane z ekologicznej bawełny, skóry, jedwabiu. Są to ubrania drogie, ale z gwarancją ponadczasowości, wysokiej jakości szycia i najwyższych standardów produkcji. Ubrania organiczne są niezwykle trwałe, stanowią przy tym integralną część twojego ciała.

Moda promująca życie w stylu eko

DSC_0800

Cały proces tworzenia ubrania jest zgodny z duchem idei ekologii. Możemy być pewni, że temu procesowi towarzyszyło poszanowanie dóbr środowiska naturalnego, a wszystkie osoby zatrudnione do produkcji odzieży mają zagwarantowane najwyższe standardy pracy i godną zapłatę dla globalnych społeczności, których zadaniem jest czuwanie nad wszystkimi etapami powstawania wyrobu. Ponadto jest szanowane prawo pracy twórców choćby najmniejszej skarpetki.

DSC_0812 — kopiaProducenci i właściciele modowych firm ekologicznych uczestniczą w kampaniach społecznych zachęcających do życia w zgodzie z naturą, sami również organizują liczne akcje i podejmują inicjatywy we współpracy z organizacjami ekologicznymi.

Siła tkwi w naturze

DSC_0809

Naturalne materiały są bardziej przystępne i przyjazne środowisku, ale także klientom. To tkaniny miłe w dotyku, lekkie, trwałe i zawsze modne. Inwestując w ekologiczny płaszcz, ma się pewność jego ponadczasowości i tak naprawdę niezniszczalności. Zawsze może być przetworzony na inną rzecz.
DSC_0808

Moda homemade Kojarzona najbardziej z dodatkami, na przykład biżuterią czy torbami ekologicznymi, które zawładnęły sercami konsumentów, stając się modowym hitem polskich ulic. Ręcznie powstają jednak koszulki, sukienki, czapki i właściwie każda część garderoby.Moda homemade jest oferowana najczęściej przez małe stacjonarne sklepiki, prywatne sklepy wysyłkowe. Współcześnie ręcznie wykonana odzież to prawdziwe dzieła sztuki krawieckiej i designerskiej. Warto zaznaczyć, że m.in. motywy graficzne powstają z naturalnych farb.

DSC_0801

Oferty sklepów

Spośród marek i sklepów oferujących na przykład modę przyjazną środowisku jest linia conscious marki H&M, która proponuje ubrania wysokiej jakości z powtórnie przetworzonych rzeczy, które są pozyskiwane z akcji zbierania ubrań. Innym sklepem, który wciela w życie ideę mody organicznej, jest Cottonwood czy Fair Fashion, wykorzystujący głównie wełnę i organiczną bawełnę. Spośród świeżych marek polskich zachwycają rzeczy od Wearso.Organic – marka ta do produkcji ubrań wykorzystuje materiały organiczne, pozyskiwane z upraw ekologicznych. Hasłem brandu jest zero barwników, zero syntetyków.